X
تبلیغات
زولا

کورتاژ سیاسی یا انقلاب؟!

جمعه 8 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 00:23

 

کورتاژ سیاسی یا انقلاب؟!

===

بروز نا آرامی ها در چند کشور که این روزها اخبار آن در صدر مطالب خبرگزاری ها قرار دارد، بسیاری از ناظران را دچار بهت زدگی کرده و آنها را غافلگیر نموده است.

جریانات سیاسی در شرایط ثبات و بی ثباتی، رخدادهای غیرقابل پیش بینی را خلق می کنند و این موضوع که چگونه می توان طبیعی بودن و یا تصنعی بودن پدیده های سیاسی را تشخیص داد، ذهن هر اهل فکری را به خود جلب می کند.

در دهه های گذشته، تحولات سیاسی بسیاری در کشورهای مختلف روی داده و هر یک از آنها خروجی هایی را به دنبال داشته است اما با اندکی دقت می توان چنین نتیجه گرفت که ملت ها همیشه بازنده تحولات بودند و در مقابل زورمندان عالم از هر تحولی به نفع خود بهره جسته و برای خود منافع گسترده ای را تدارک دیده اند.

شاید این باور خوشایند شما خواننده عزیز نباشد که دنیا را یک گروه هوشمند و زیرک مدیریت می کنند و همه سروصداهای میان ممالک و ملتها ناشی از برنامه ریزی دقیق آنها است که ما در ظاهر آنها را طبیعی و تصادفی می انگاریم.

 در دهه های گذشته سردمداران قدرت جهانی، با بررسی همه جانبه بر اوضاع کشورها بویژه کشورهای جنوب، دریافتند که بواسطه تسلط گروهی اندک بر اکثریت جامعه و استیلای آنان بر منافع ملی و سوء مدیریت های ناشی از خودکامگی حاکمان، نارضایتی های عمومی به مرور افزایش می یابد و چون جناح حاکم هیچ اعتراضی را بر نمی تابد به ناچار دست به سرکوب و مخالفت خشونت آمیز خواهد زد و همین موضوع فعالیت جنبش های زیرزمینی را باعث شده و رفته رفته آثار تخریبی و متزلزل کننده پایه های قدرت حاکمان از سوی جنبش های مذکور از حالت پنهان به عرصه های آشکار کشانده می شوند.

در این هنگام مردم نیز به مبارزان علیه حکومت می پیوندند و دیری نمی پاید که حکومت را سرنگون کرده و حکومت مردمی را جایگزین آن می سازند.

حاصل این اقدام، کوتاه شدن دست های پیدا و پنهان استکبار جهانی و تسلط ملتها بر منافع ملی شان است که این موضوع هیچگاه باب طبع قدرتمداران جهان نبوده و نیست.

برای رفع این چالش، سرویس های اطلاعاتی و امنیتی حکومت های سلطه گر که ما از آنها به عنوان استکبار جهانی یاد می کنیم، دست به طراحی و اجرای عملیات ویژه و پیچیده ای می زنند و در این راه با در اختیار گرفتن کنترل اوضاع کشور بصورت نامحسوس، ابتکار عمل را بدست می گیرند و تغییر و تحولات مورد دلخواه خود را انجام می دهند.

در قدم نخست، پروپاگاندای گسترده ای انجام می دهند تا فرد وجیه المله ای را به عنوان آلترناتیو، در مقابل حاکم صاحب قدرت قرار دهند و آنگاه در جنبش های زیر زمینی رخنه می کنند و با استفاده از نفوذی های تربیت شده خود، مهندسی کلیه رفتارهای رهبران مخالف حکومت وقت را بدست می گیرند.

کنترل اجتماعات توسط سرویس های اطلاعاتی و بوسیله ابزار قدرتمند رسانه ای جریان می یابد و سیر تدریجی سقوط حکومت و جایگزینی حکومت به ظاهر مردمی یکی پس از دیگری رقم می خورد.

البته برای حفظ این باور که تحولات بوجود آمده ناشی از مخالفت ها و اعتراضات مردمی می باشد، جنگ های خیابانی و کشتارهای مردمی با حساسیت هرچه تمام تر، طراحی و اجرا می شود.

شخص وجیه المله که به صورت های مستقیم و غیر مستقیم آماده اجرای طرح های بعدی می شود بروی کار می آید و مردم به خاطر سقوط دیکتاتور حاکم و روی کار آمدن رهبر مورد دلخواهشان به خیابانها می ریزند و جشن و پایکوبی برپا می کنند.

حادثه در همین جا پایان نمی یابد؛

پسمانده های حکومت سرنگون شده به واسطه داشتن اطلاعات از چگونگی رخدادهای درونی و بیرونی، باید از بین بروند و یا به نحوی استحاله شده و به خدمت حکومت جدید در آیند.

دانستن زوایای پنهان این عملیات برای هر کسی می تواند جذاب و لذت بخش باشد.

در این هنگام ما شاهد سرنگونی رژیم سابق و روی کار آمدن حکومت مردمی هستیم که هر مقدار از حیث زمان به جلو گام بر می داریم منافع ابرقدرتها را محفوظ تر می بینیم.

کورتاژ سیاسی یعنی این!!!

واژه انقلاب، در فرهنگ سیاسی دارای معنای مشخصی است که با مراجعه به متون نوشته شده در فرهنگ های سیاسی موجود می توانید متوجه آن گردید و سپس وجه افتراق انقلاب و کورتاژ سیاسی را دریابید.

به دلیل برخی ملاحظات سیاسی اندکی باید احتیاط کرد و همه مسائل را نگفت.

شما با بررسی نوشته های بالا و حوادثی که در این روزها از چند کشور شاهد هستید، به سهولت می توانید به معانی واقعی انقلاب و کورتاژ سیاسی برسید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo